36.8 C
Prizren
E premte, 19 Gusht, 2022

Sulmon motrën fizikisht në Prizren, arrestohet dhe dërgohet për trajtim psikiatrik

Një person është arrestuar të hënën rreth orës 17:00 në Prizren, pasi që i njëjti kishte sulmuar fizikisht motrën e tij, raporton PrizrenPress

Si pasoj e sulmit fizik, viktima ka pranuar tretmanin mjekësor.

Edhe të dyshuarit iu është ofruar trajtim psikiatrik pasi që sipas familjarëve është agresiv.

“Lidhur me rastin është konsultuar prokurori i shtetit me vendim të së cilit i dyshuari pas intervistimit është dërguar në mbajtje”, thuhet në raportin 24 orësh të Policisë së Kosovës./PrizrenPress.com

Më Shumë

4 pacientë me koronavirus po trajtohen në spitalin e Prizrenit

Klinika e Gjinekologjisë nuk ka pacientë të infektuar me Covid-19, ndërkaq 38 pacientë janë duke u trajtuar me Covid-19, në kuadër të Shërbimit Spitalor...

ATK-ja inkason 416 mijë e 250 euro borxhe nga bizneset

Administrata Tatimore e Kosovës (ATK) ka njoftuar ka inkasuar borxhe në vlerë 416 mijë e 250 euro nga 18 subjekte biznesore. Në njoftimin për media...

Lajmet e Fundit