13.8 C
Prizren
E hënë, 29 Maj, 2023

Sulmuan fizikisht kunatën, arrestohen dy femra në Malishevë

Policia ka arrestuar dy të dyshuara femra në Malishevë, të cilat për shkak të raporteve jo të mira e kishin sulmuar fizikisht kunatën e tyre.

Viktima si pasojë ka pranuar tretman mjekësor.

Të dyshuarat pas intervistimit me vendim të prokurorit janë dërguar në mbajtje për 48 orë, ndërsa viktima është dërguar në karantinë në qendrën e studentëve në Prishtinë.

Më Shumë

24-vjetori i masakrës në Burgun e Dubravës – Kurti: Kosova nuk harron, as nuk fal asnjë krim të luftës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se Burgu i Dubravës ishte grumbullim i të burgosurve politik, me ç’rast Serbia synonte vrasjen dhe pushkatimin e...

Reforma Zgjedhore, Kryeziu:Projektligji i propozuar të mos procedohet tutje

Instituti Demokratik i Kosovës (KDI) mbajti konferencë për media ku u prezantuan vlerësimet lidhur me Reformën Zgjedhore, pas projektligjit të propozuar nga Komisioni Ad-Hoc....

Himnet në ankand

Lajmet e Fundit