21.8 C
Prizren
E martë, 23 Korrik, 2024

Superliga rikthehet me disa duele të “nxehta”

Superliga e Kosovës në futboll, rikthehet këtë vikend me ndeshjet e javës së tretë.

Kjo xhiro do të startojë të shtunën pasdite, ku do të përballen Prishtina-Malisheva dhe Feronikeli ’74-Gjilani, sfida këto parashikohen të sjellin duele interesante.

Sfida joshëse na presin edhe të dielën pasdite, ku ballafaqohen Fushë Kosova-Llapi dhe Dukagjini-Liria, derisa derbi mes Dritës dhe Ballkanit është shtyrë për shkak se kampioni i Kosovës po luan në Ligën e Konferencës.

Superliga /Java e tretë

Të shtunën takohen:

Prishtina-Malisheva

Feronikeli ’74-Gjilani

Të dielën takohen:

Fushë Kosova-Llapi

Dukagjini-Liria

Drita-Ballkani është shtyrë

Të gjitha ndeshjet fillojnë në orën 16:00.

Më Shumë

Kalendari i shfaqjeve nga skena për të rritur në ‘Prizrenfest’

Në natën e dytë ‘PrizrenFest’ sjell dy shfaqje në skenën për të rritur, ‘Audienca’ dhe ‘DNA’. Shfaqja “AUDIENCA” nga Teatri i qytetit të Prizrenit...

Futbolli në zi, vdes portieri i Barcelonës

Portieri i ri i Barcelonës Guayaquil, Justin Cornejo, ka humbur betejën me jetën në orët e para të ditës së sotme i cili ishte...

Lajmet e Fundit