17.8 C
Prizren
E hënë, 26 Shtator, 2022

Surroi: Pushteti nesër do t’i burgosë fëmijët e çerdheve

BRITAIN KOSOVOPublicisti Veton Surroi, ka reaguar pas burgosjes së djesme gjatë protestës para Rektoratit të UP-së, të drejtorit të KIPRED-it, Ilir Deda dhe anëtarit të Lëvizjes Vetëvendosje, Yll Hoxha.

Ai thotë se t’i arrestosh ata dy për prishje të rendit dhe qetësisë publike, është sikur për këtë gjë t’i arrestosh fëmijët e çerdhes.

“Pushteti, i cili sot burgos Yll Hoxhën dhe Ilir Dedën për “sulm ndaj personit zyrtar me pasoja të rënda” do t’i burgos nesër fëmijët e çerdheve për “prishje të rendit dhe qetësisë publike””, ka shkruar Surroi në profilin e tij në Facebook.

Më Shumë

Vetëvendosje sot mban zgjedhjet e brendshme

Sot do të mbahen zgjedhjet e brendshme në Lëvizjen Vetëvendosje. Qendrat e vendvotimeve do të hapen në orën 10 dhe do të mbyllen në orën...

Punime në rrjet nga KEDS, në këto zona do ketë ndërprerje të rrymës në Prizren

Njoftimet nga KEDS për punimet në rrjet: 24.09.2022 Punime të domosdoshme për siguri të sistemit 1. TS 35/10 kV Pirana do të ndërprehet:     Dalja 10 kV Komuna Mamushe (kodi:...

Lajmet e Fundit