5.8 C
Prizren
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

Sveçla dhe Arifaj takohen me përfaqësuesit e Postës e Kosovës

Përfaqësuesit e Postës së Kosovës, kanë pritur në takim sot ministrin e Punëve të Brendshme Xhelal Sveçla, si dhe zëvendësministrin e Ministrisë së Ekonomisë Mentor Arifaj.

Në takimin me ministrin, Sveçla dhe zevendësministrin Arifaj, morën pjesë kryesuesja dhe dy drejtorë të Bordit të Përkohshëm të Drejtorëve, si dhe U.d. krye shefja ekzekutive e Postës së Kosovës.

“Në një atmosferë miqësore janë shqyrtuar mundësitë e zgjerimit të bashkëpunimit në mes dy institucioneve, me fokusim të veçantë të lehtësimit në përmbushjen e të gjitha kërkesave dhe nevojave të qytetarëve. Në emër të Postës së Kosovës, U.d kryeshefja ekzekutive e siguroi Ministrin se do të mbetemi të përkushtuar, që të gjithë qytetarëve të ju qëndrojmë pranë me ofrim cilësor të të gjitha shërbimeve që ofron PK Sh.A. Ndërkaq, ministri Sveçla u zotua se për këtë përkushtim të Postës, do të mbetet një përkrahës i vazhdueshëm i saj”, thuhet në njoftimin e Postës së Kosovës.

Më Shumë

Ancelotti: Merkatoja e janarit ka përfunduar për Real Madrid-in

Carlo Ancelotti konfirmoi se tregu i transferimeve të Real Madridit është “mbyllur” të dielën, duke thënë se asnjë lojtar nuk do t’i bashkohej ose...

Arkivi i Austrisë: Ky është varri i Isa Boletinit në Podgoricë, vetëm disa ditë pas vrasjes

Në janar të 1916-s, ushtritë austro-hungareze po depërtonin në territorin malazez. Më 20 janar 1916 malazezët vendosin të transferojnë kosovarët në Podgoricë. Ndërsa austro-hungarezët...

Lajmet e Fundit