5.8 C
Prizren
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

U përmbys rezultati nga votat e diasporës, por kush mori më shumë nga votat me kusht në Dragash

Në Qendrën e Numërimit dhe të Rezultateve është bërë numërimi i votave me kusht dhe i atyre të personave me nevoja të veçanta.

Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi tha se numri i votave të vlefshme me kusht dhe të personave me nevoja të veçanta është 9 mijë e 313.

Elezi ka dhënë detaje për komunën e Dragashit atje ku u përmbys rezultati pas numërimit të votave nga diaspora.

Nga KQZ është bërë e ditur se nga 212 vota me kusht, 121 i mori kandidati i LDK-së, Bexhet Xheladini ndërsa 91 vota i mori kandidati i PDK-së, Shaban Shabani.

 

 

Më Shumë

Rita Ora publikon ‘trailerin’ e klipit të ri, shfaqet si nuse dhe me një sërë figurash publike në krah

Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Rita Ora, po bëhet gati për rikthimin e madh. Ajo ka paralajmëruar se më 27 janar do të publikojë këngën...

Befasia e këndshme, pjesëtari ukrainas i rojeve kufitare viziton familjen – nuk mungojnë lotët e gëzimit

Që nga fillimi i luftës në Ukrainë, shumica e burrave dhe grave që iu përgjigjën ftesës për ta mbrojtur vendin, nuk kanë patur rastin...

Lajmet e Fundit