5.8 C
Prizren
E premte, 7 Tetor, 2022

Tahiri: Për Trepçën s’flasim në Bruksel

Edita TahiriMinistrja e Shtetit, Edita Tahiri, ka thënë se s’ka kurrfarë mundësi të diskutohet për Trepçën në dialogun mes Kosovës dhe Serbisë.

Ajo ka thënë se vijat e kuqe të vendosura në dialogun me Serbinë nuk lejojnë të hapen tema të tilla.

Ministrja Tahiri në një intervistë për Gazetën Express ka thënë se as Kushtetua nuk e lejon hapjen e temave që kanë të bëjnë me pasurinë dhe integritetin territorial të Kosovës.

Më Shumë

Rikthimi i vjeshtës

Enver Sulaj ... Para meje është vjeshta me tërë magjinë hyjnore Unë s'jam në ëndërr të të marr përdore E të vrapojmë derisa të rrëzohemi e pastaj të ngritemi...

Avdyli: SBASHK-u dhe Ministria e Arsimit të gjejnë gjuhën e arsyes

Qeveria as sot nuk ka proceduar me ekzekutimin e pagave për mësimdhënësit, të cilët ishin në grevë për gati pesë javë, pavarësisht se sot...

Vranët dhe me shi

Lajmet e Fundit