25.8 C
Prizren
E mërkurë, 4 Tetor, 2023

Te rrapi

Skender Berisha

Rrapin e zunë ethet
Dridhmat shkundin gjethet
Era që më pëshpëriti 
Nuk e di a kthehet

Te vargu i nisur lumi ndehet
Cyleni merr frymë thellë
Në qetësinë mëngjesore
Nis edhe prehet

21 tetor

Prizren, burri sulmon fizikisht gruan dhe djalin e tij

Policia e Kosovës ka njoftuar për një rast të dhunës në familje që ka ndodhur në Prizren. Rasti ka ndodhur më 29 shtator, rreth orës...

PDK-ja mbështet rezolutën për dënimin e sulmit terrorist, kërkon ekstradimin e terroristëve nga Serbia

Partia Demokratike e Kosovës e ka mbështetur propozimin për rezolutën për dënimin e sulmit terrorist ndaj Policisë së Kosovës që ngjau të dielën në...

Lajmet e Fundit