22.8 C
Prizren
E diel, 4 Qershor, 2023

Tërmet gjatë natës në Shqipëri

Një tërmet është regjistruar në orët e para të së hënës në Shqipëri.

Sipas uebfaqeve që përcjellin tërmetet, lëkundjet në Shqipëri janë regjistruar pak para orës 04:00, me tërmetin që është ndjerë më shumë në Shijak dhe Durrës.

Magnituda ishte 3 ballësh.

Më Shumë

120 të vdekur dhe 850 të plagosur në Indi, pas një përplasjeje mes dy trenave

Më shumë se 120 persona kanë mbetur të vdekur dhe 850 të tjerë janë plagosur pas një përplasjeje mes dy trenave në shtetin lindor...

Të dyshuarës për vrasjen e kunatës i vazhdohet paraburgimi edhe për dy muaj

ata Themelore në Prizren, sipas kërkesës së Prokurorisë Themelore në Prizren, më 24 maj 2023, ka marrë vendim për vazhdimin e masës së paraburgimit...

Lajmet e Fundit