18.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Qershor, 2023

Tetë persona të ndaluar në Prizren, për mosrespektim të masave ndaj Covid-19

Gjatë të mërkurës në Komunën e Prizrenit, Policia e Kosovës (KP) ka arrestuar tetë persona për shkelje të masave shëndetësore gjatë epidemisë.

Sipas raportit të PK-së, tre persona janë arrestuar në fshatin Serbicë e Epërme, një në fshatin Vlashnje dhe katër të tjerë në rrugën “WIllima Walker” në Prizren.

Të gjithë të arrestuarit, me vendim të prokurorit kujdestar, janë liruar në procedurë të rregullt. /BetimipërDrejtësi

Më Shumë

Parashikimi i motit

Sot do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me intervale te gjata me diell. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, deri më 2 qershor nuk...

Newcastle kërkon dy yjet e Leicester

Anësori i Leicester City, Harvey Barnes është i etur për një lëvizje te Newcastle United nëse Magpies përpiqen fort për ta nënshkruar atë, sipas...

Lajmet e Fundit