11.8 C
Prizren
E diel, 26 Mars, 2023

Thyhen dritaret e një shkolle në Rahovec

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se persona të panjohur kanë thyer xhamat e dritareve të shkollës fillore në fshatin Gexhe të Rahovecit, raporton PrizrenPress

Ngjarja ka ndodhur në mbrëmjen e së shtunës rreth orës 22:45, ndërisa njësia përkatës policore është duke hetuar rastin.

“Fsh. Gexhe, Rahovec 18.09.2021 – 22:45. Është raportuar se persona të pa njohur kanë thyer xhamat e dritareve të shkollës fillore. Njësia përkatës policore është duke hetuar rastin”, thuhet në raportin 24 orësh të policisë./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Kërcënohet me vdekje prokurori në SHBA që po e heton Donald Trumpin

Byroja Federale e Hetimit dhe Departamenti i Policisë së Nju Jorkut po hetojnë në lidhje me një kërcënim me vdekje dërguar Prokurorit të Distriktit...

Moti sot kryesisht me diell, temperaturat deri në 21 gradë Celsius

Të enjten mbi Kosovë do të mbajë mot kryesisht me diell. Vranësira të pakta parashihen rreth relievit malor. Sipas Institutit Hidrometerologjik të Kosovës temperaturat do të...

Lajmet e Fundit