1.8 C
Prizren
E martë, 31 Janar, 2023

Shqiptohen 1160 gjoba për shkelje të masave anti-COVID

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë shqiptuar 1160 gjoba për shkelje të masave anti-COVID, raporton Policia e Kosovës.

Gjatë kësaj periudhe janë shqiptuar edhe 1163 tiketa trafiku, ndërsa janë shkaktuar 40 aksidente trafiku me dëme materiale e 20 me të lënduar.

Janë arrestuar 20 persona, 16 janë dërguar në mbajtje e dy në vuajtje dënimi.

Më Shumë

Prizren, 6 aktakuza kundër 11 personave, për vepra të ndryshme penale

Prokurori i Shtetit njofton opinionin publik se nga prokuroritë Themelore janë ngritur gjashtëdhjetedy (62) aktakuza kundër shtatëdhjetedy (72) personave, për vepra të ndryshme penale. Ndërsa,...

Mot i vranët sot në Kosovë

Sot në Kosovë pritet të mbajë mot i vranët. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale pritet të sillen ndërmjet 0 dhe 3 gradë Celsius,...

Lajmet e Fundit