14.8 C
Prizren
E enjte, 29 Shtator, 2022

Tierney nënshkruan marrëveshje të re pesë vjeçare me Arsenalin

Mbrojtësi i majtë i Arsenalit, Kieran Tierney, ka konfirmuar se ka nënshkruar një kontratë të re pesë vjeçare me klubin.

Tierney do të jetë në Arsenal deri në vitin 2026, shkruan Goal, transmeton Klankosova.tv.

“Ky është një lajm i shkëlqyeshëm për ne sot. Si menaxher i klubit, duke folur në emër të stafit drejtues dhe të gjithë stafit, është një kënaqësi të punosh me KT. Cilësia, energjia, angazhimi dhe profesionalizmi i tij, jo vetëm në ditët e ndeshjes, por çdo ditë në trajnim janë gjithmonë në një nivel kaq të lartë”, u tha nga ekipi në faqen e tyre zyrtare.

Tierney ka qenë një figurë kryesore për Arsenalin, por një seri dëmtimesh e mbajtën atë mbrapa gjatë dy sezoneve.

Më Shumë

Identifikohet e dyshuara që vodhi 30 mijë euro në një shtëpi në Prizren

Policia e Kosovës ka arritur të identifikojë një të dyshuar për vjedhjen e 30 mijë eurove në shtëpinë e një personi nga Prizreni i...

Rasti i Astrit Deharit, MD-ja pezullon kryeinspektorin Ylber Topalli

 Ministria e Drejtësisë ka njoftuar se ka pezulluar nga puna kryeinspektorin e Inspektoratit të Kosovës, Ylber Topalli, në lidhje me rastin e vdekjes së...

Lajmet e Fundit