6.8 C
Prizren
E diel, 4 Dhjetor, 2022

Totaj takohet me gjahtarët, diskutojnë për tejkalimin e ngërçit me të cilin ballafaqohen

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj, ka zhvilluar sot takim me kryetarin e Shoqatës së Gjahtarëve “Sharri” – Prizren, Erman Fusha dhe sekretarin e kësaj shoqate, Sedat Krasniqi.

“Bazuar në relievin me të cilin rrethohet Prizreni dhe kushteve të mira atmosferike, si dhe faunën e florën e zhvilluar, me z. Fusha e z. Krasniqi u diskutua për gjetjen e një mënyre për tejkalimin e ngërçit me të cilin ballafaqohen gjahtarët e Komunës së Prizrenit”, ka thënë Totaj./ PrizrenPress.com

Më Shumë

Kryeministri Kurti sot në interpelancë për situatën në vend

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti sot është ftuar në interpelancë për çështjen "Masat urgjente të Qeverisë së Republikës së Kosovës në raport...

Hajnat vjedhin stoli ari dhe para në një shtëpi në Rahovec

Persona të panjohur kanë vjedhur stoli ari dhe para të gatshme në një shtëpi në Rahovec. Rastin në polici e ka lajmëruar pronari i shtëpisë...

Moti për sot

Lajmet e Fundit