17.8 C
Prizren
E hënë, 26 Shtator, 2022

Tre të burgosur hyjnë në grevë urie në Prizren

Prizren-Qendra paraburgimitTre të burgosur kanë hyrë në grevë urie në Prizren. Lajmin e ka konfirmuar koordinatori i KMDLNJ-së, Bashkim Kajdomçaj.

“Me 13.02.2015 sipas burimeve të Qendrës Rajonale të KMDLNJ-së në Prizren, tre të dënuar kan hyrë në grevë urie. Shkaku i grevës është  shprehje e pakënaqësisë me Gjykatën e EULEX-it, përkatësisht vendimit për plotfuqishmëri”, thotë Kajdomçaj.

“Skender Selmani, Qendrim Rexhaj dhe Abdullah Zogaj të dënuar secili  me më shumë se 5 vite burgim, në shkallën e parë nga EULEX-i, janë të pakënaqur me stërzgjatjen e shqyrtimit të plotfuqishmërisë së kësaj lënde nga ana e Gjykatës së EULEX-it”.

“Të njëjtit janë të dënuar nga shkalla e parë nga EULEX për rastin e Dobrosinit”./PrizrenPress.com/

 

Më Shumë

Prizren:Identifikohet e dyshuara për vjedhjen e 30 mijë eurove

Policia e Kosovës ka identifikuar të dyshuarën për vjedhjen e 30 mijë eurove në një shtëpi në Prizren. Siç njofton polica, me 13 shtator 2022,...

Lëshohet në qarkullim pulla postare “Shtëpitë shkolla”

Posta e Kosovës, sot ka lëshuar në qarkullim të jashtëzakonshëm emisionin e pullës postare me titull “Shtëpitë shkolla”. Në njoftim shkruan se sivjet u mbushën...

Lajmet e Fundit