17.8 C
Prizren
E premte, 24 Maj, 2024

Turqit përjetojnë dëshprim: Vdes Hyremi

Sylejmani i madherishem-Hyremi“Unë jam Hyremi. Vdekje quhet emri im . Vetëm në këtë dashuri e kam gjetur kuptimin e jetës sime”.

Publiku turk është duke i numërurar momentet e fundit të serialit Sylejmani i Madhërishëm dhe para përfundimit të tij mbretëron një dëshprim i madh, shkruan Kurir. Njëra prej aktoreve më kontraverse të serialit Hyrem vdes!

“Unë jam Hyremi. Shumë e ndryshme. E dashur dhe e urryer. Ajo që krijon dhe shkatërron. Ajo që jep dhe merr jetë. Kam kaluar prej robëris dhe kam mbërrijtur në majat e botës. Kam kaluar nëpër akull deri tek zjarri. Unë jam ajo që kam ndez dhe kam fikur zjarrin. Unë jam sinonim e çdo gruaje. Unë jam Hyrem. Vdekje quhet emri im. Rrotullohem rreth vetes dhe vetëm me këtë dashuri e kam gjetur kuptimin e jetës sime”, me këtë monolog Hyremi e paralajmron vdekjen e saj.

Sulltani i saj i dashur e përjeton shumë keq ashtu sikur të kishte vdekur vet ai. I kujton ditët kur për herë të parë e mbante në krahë.

Publiku shumë rëndë e përjeton vdekjen e Hyremit edhe për kundër të bëmave të këqija të saj.

Më Shumë

“Prizren Fest” anëtare e European Festivals Association

Festivali Ndërkombëtar i Teatrit “Prizren Fest” zyrtarisht është bërë anëtare e European Festivals Association (EFA), shkruan KultPlus. “Jemi të emocionuar dhe krenarë për këtë mundësi...

Gili feston ditëlindjen, nuk jua merr mendja sa vjet mbush

Këngëtarja e njohur kosovare, Fevzije Konushevci-Berani e njohur si Gili, ditën e sotme feston ditëlindjen. Ajo ka mbushur plotë 58 vite jetë. Gili njihet si rekordere...

Lajmet e Fundit