19.8 C
Prizren
E enjte, 20 Qershor, 2024

“Ushtria” e Kosovës mbetet pa municion

FSK6-02Forca e Sigurisë së Kosovës këtë vit nuk mund të blejë pushkë të standardizuara, municion, cisterna të veta për derivate, largues kontejnerësh apo automjete jo-taktike.

Përveç kësaj, shumë projekte të saj si ndërtime palestrash brenda kazermave, apo pista për helikopterë në Prishtinë e Ferizaj, vazhdojnë të bartën si projekte nga viti në vit. Paratë për to nuk po gjenden, shkruan Tribuna.

Rishikimi i buxhetit për gjysmën e dytë të këtij viti dhe miratuar nga Qeveria e Kosovës në muajin qershor, ka detyruar Forcën e Sigurisë së Kosovës dhe Ministrinë e kësaj force të shkurtojnë edhe më shumë shpenzimet

Më Shumë

Totaj thërret qytetarët në takimin e parë publik të këtij viti

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj, njofton qytetarët se më 28 qershor 2024, ditë e premte, do të mbahet takimi i parë publik...

Totaj viziton Këshillin e Bashkësisë Islame për Kurban Bajramin

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, bashkë me kryesuesen e Kuvendit Komunal, Antigona Bytyqi, nënkryetarin Kujtim Gashi, drejtorët e asamblistës dhe bashkëpunëtorët e kabinetit, vizituan...

Bregu i shpëtimit

Lajmet e Fundit