0.8 C
Prizren
E diel, 29 Janar, 2023

Vajzat dhe gratë e VV-së në Prizren vizitojnë Qendrën Strehimore për Gra dhe Fëmijë

Vajzat dhe Gratë e Lëvizjes VETËVENDOSJE! Qendra në Prizren, vizituan sot Qendrën Strehimore për Gra dhe Fëmijë në kuadër të ditëve kundër dhunës në familje.

“Aty pritja ishte shumë e mirë dhe e ngrohtë ku edhe i dhuruam njëra-tjetrës disa gjëra simbolike por me rëndësi të madhe sepse dëshironim të tregonim se kjo Strehimore e ka rëndësinë e veçantë si për neve ashtu edhe për shtetin tonë”, thuhet në njoftim.

“Dhuna në familja nuk arsyetohet në asnjë mënyrë dhe duhet të luftohet nga e gjithë shoqëria e jonë, prandaj edhe Qeveria jonë ka bërë përpjekje serioze për t’i ndaluar këto dukuri negative”.

“Ne jemi kundër dhunës në familje dhe do të jemi gjithmonë. Fuqishëm kundër kësaj dukurie dhe për punë serioze për këtë çështje”./PrizrenPress.com

Më Shumë

Arrestohet një person në Prizren, dyshohet se vodhi tavolina

Policia ka arrestuar në mbrëmjen e të mërkurës një person në Prizren, nën dyshimin për vjedhje të tavolinave. Tavolinat ishin gjetur në veturën, të cilën...

Vidhen dy laptopa në shkollën e fshatit Lubizhdë të Prizrenit

Dy laptopa janë vjedhur në shkollën e fshatit Lubizhdë të Prizrenit . “Persona të panjohur kanë depërtuar me forcë brenda shkollës dhe nga aty kanë...

Lajmet e Fundit