26.8 C
Prizren
E diel, 16 Qershor, 2024

Arrestohet 24 vjeçari nga Prizreni për vjedhje të rëndë, dërgohet në vuajtje të dënimit prej 1 viti

Polocia e Kosovës ka njoftuar se sot (me datë 09 Dhjetor 2022), rreth orës 10:00, Njësiti policor për realizimin e urdhëresave të gjykatës në kuadër të Stacionit Policor të Prizrenit , ka lokalizuar dhe ka arrestuar te dyshuarin J.K (24 vjeçar) nga Prizreni.

Sipas njoftimit të policisë, i njëjti ka qenë në kërkim policor me urdhër arrest të gjykatës të lëshuar nga Gjykata Themelore në Prizren, sepse me vendim të gjykatë ka qenë i dënuar me burg për 1 (një) viti për veprën penale “Vjedhje e rëndë”.

“Pas arrestimit të personit të kërkuar, nga njësitet përkatëse policore ai është dërguar burg në Dubravë në vuajtje të dënimit sipas vendimi të plotfuqishëm të gjykatës”, thuhet në njoftim./ PrizrenPress.com

Më Shumë

Temperaturat sot deri në 33°C, apelohet për kujdes ndaj rrezeve të diellit

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot mbi vendin tonë do të mbaj mot me diell dhe me vranësira të shpërndara. Temperaturat minimale do...

Kurti uron festën e Bajramit, bën thirrje për solidaritet dhe mirënjohje

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë festën e Kurban Bajramit. Në mesazhin e tij, Kurti ka bërë thirrje për falënderim...

Lajmet e Fundit