23.8 C
Prizren
E martë, 9 Gusht, 2022

Vdes ish-portieri i Lirisë së Prizrenit

Ka vdekur ish-portieri i Klubit Futbollistik ‘Liria’ në Prizren, Xhelal Haziraj.

Varrimi i tij bëhet sot në orën 14:00 në varrezat e qytetit të Prizrenit.

Haziraj në vitet 80-ta ishte bërë pjesë e KF ‘Liria’.

Ai nga viti 1990 ka jetuar në Gjermani./PrizrenPress.com/

Mund të jetë një imazh bardhezi i 1 person

Më Shumë

Ka nisur edicioni i 21-të i ‘DokuFest’

Përgjatë nëntë ditëve të festivalit ndërkombëtar të filmit dokumentar dhe të shkurtë “DokuFest”, Prizreni shndërrohet në destinacion për filmdashës, regjisorë e vizitorë të shumtë...

Burri nga Rahoveci: Gjakovarët s’kanë qef me u martu me katunarë

Një burrë nga Rahoveci ka marrë vëmendje me një deklaratë që e ka bërë për gjakovarët. Sipas tij, gjakovarët s’kanë qejf të martohen me ‘katunarë’....

Lajmet e Fundit