2.8 C
Prizren
E enjte, 7 Dhjetor, 2023

Muriqi ka arritur marrëveshjen me Majorkën

Vedat Muriqi dëshiron të qëndrojë tek Majorka. Sipas raportimeve të gazetës Ok Diario, lojtari i Lazios ka arritur një marrëveshje me klubin spanjoll për katër vitet e ardhshme.

Tani, megjithatë, është pjesa më e vështirë: Pirati do të duhet të blihet për 12 milionë euro.

Negociatat me Lotiton dhe Taren do të ishin të hapura, në Formello mund të bëjnë një zbritje dhe të arrijnë në 10 milionë. Asnjë euro më pak për të shmangur një humbje të madhe. Prona spanjolle ka dhënë dritën jeshile për t’i dhënë përparësi marrëveshjes, ka vullnet për t’u mbyllur shpejt.

Por paratë janë shumë. Nëse Muriqi do të blihej për 10 milionë euro për Majorkën do të ishte operacioni më i shtrenjtë në historinë e klubit, shumë më tepër se 6 milionët e paguara në verën e 2001 Real Madridit për 50% të kartonit të Samuel Eto.

Më Shumë

Bujar Basha në muajin shtator doli nga burgu, i dënuar me 35 vjet burgim për katër grabitje

Grupi kriminal që kreu grabitjen e armatosur në Suharekë ra në ‘kthetrat’ e Policisë gjatë ditës së djeshme, pas një operacioni të gjerë policor....

Jasharaj: Nagavci po refuzon takimet me SBASHK-un

Rrahman Jasharaj nga Sindikata e Bashkuar e Arsimit në Kosovë, ka kritikuar ministren e Arsimit, Arbërie Nagavci pasi sipas tij, kjo e fundit nuk...

Lajmet e Fundit