23.8 C
Prizren
E premte, 19 Gusht, 2022

Vdes legjenda e muzikës reggae Toots Hibbert

Legjenda e muzikës reggae, Frederick Nathaniel “Toots” Hibbert, ka vdekur në moshën 77-vjeç.

Ai ishte pjesë e grupit Toots & the Maytals që nga viti 1960, raporton BBC.

Vetë grupi e ka dhënë lajmin përmes një statusi në rrjete sociale, ku kanë shkruar se Hibbert “ka vdekur paqësisht” në Kingston i rrethuar nga familja.

Edhe pse nuk janë bërë të ditura detajet nga vdekja e tij, dihet se ai kishte rezultuar pozitiv për koronavirus dy javët e fundit dhe ishte shtrirë në kujdes intenziv.

Më Shumë

Nis asfaltimi i dy rrugëve në fshatin Mleqan të Malishevës

Në kuadër të rregullimit dhe ndërtimit të infrastrukturës në vendbanimet e Komunës së Malishevës, sot ka filluar asfaltimi i dy rrugëve në fshatin Mleqan....

Icardi kërkohet nga klubi turk

Sulmuesi argjentinas, Mauro Icardi, mund të përfundojë në Superligën e Turqisë. 29-vjeçari nuk bën më pjesë në planet e trajnerit të Paris Saint Germain, klub...

Lajmet e Fundit