13.8 C
Prizren
E enjte, 1 Qershor, 2023

Vdes njëri prej komandantëve të UÇK-së,Shpejtim Hazrolli

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë në Qeverinë Hoti, Vesel Krasniqi, ka bërë të ditur se ka ndërruar jetë ish-luftëtari i UCK-së, Shpejtim Hazrolli.

Hazrolli rrjedhë nga një familje atëdhetare, ishte Komandant i UÇK-së

Postimi i plotë:

I trishtë lajmi për vdekjen e parakohshme të bashkluftëtarit, bashkvendasit dhe shokut ton, Shpejtim Hazrolli.

Komandant Shpejtimi rrjedhë nga një familje atëdhetare, ishte Komandant i UÇK-së, u shqua me trimërinë e tij dhe veprimtarin e tij për çështjen kombëtare.

I shpreh ngushëllimet më të sinqerta familjes Hazrolli, bashkluftëtarëve, miqëve dhe gjithë atyre që e kanë njohur Shpejtimin.

Lavdi jetës dhe veprës suaj Komandant !

VK

Më Shumë

Malli pa afat në markete në fund u faturohet punëtorëve

Arkëtarët e marketeve në Kosovë, shpeshherë dënohen me pagë nga punëdhënësi, për shkak se në rafte u gjendet mall pa afat. Këtë e konfirmon...

Messi thyen tjetër rekord të Ronaldos

11-të të Ligue 1 me një barazim në Strasburg. Messi me golin që shënoi në mbrëmjen e së shtunës, është i 496 në top pesë...

Lajmet e Fundit