18.8 C
Prizren
E martë, 16 Prill, 2024

VIDEO/ Thaçi prezanton burimin e Drinit të Bardhë

Presidenti i vendit Hashim Thaçi ka vazhduar me publikimin e videove në rrjetet sociale me bukuritë e Kosovës.

Kësaj radhe ai ka përzgjedhur të prezantojë burimin e Drinit të Bardhë që ndodhet në Radavc të Pejës.

“Këtu buron Drini i Bardhë. Me këtë ujëvarë të mrekullueshme nisë rrjedhën në Kosovë dhe bashkohet me Drinin e Zi në Shqipëri për ta vazhduar rrugëtimin të pandashëm”, shkruan ai në Facebook.

Më Shumë

Besimtarët myslimanë festojnë sot Fitër Bajramin

Pas muajit të shenjët të Ramazanit, miliona besimtarë myslimanë sot në mëngjesi iu drejtohen xhamive në mbarë botën për faljen e namazit të Fitër...

Liberalizimi i vizave, Kurti: Më shumë qytetarë po kthehen në Kosovë sesa që largohen

Kryeministri i Kosovës, njëherit edhe kryetar i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, në mbledhjen e Këshillit të Përgjithshëm të LV-së ka thënë se prejse ka...

Lajmet e Fundit