22.8 C
Prizren
E enjte, 11 Gusht, 2022

Vokalisti i System of a Down me këngë proteste për hajninë në zgjedhjet në Armen

Vokalisti i System Of A Down, Serj Tankian, e ka publikuar një këngë të re e cila është protestë ndaj zgjedhjeve skandaloze në Armeni.

Kënga është e kënduar krejtësisht në gjuhën armene, dhe ishte shkruar më 2017 por që u kompletua këtë vit.

Pjesë e këngës është edhe këngëtari armenian, Sevak Amroyan ndërkaq regjinë e videoklipit e ka bërë, Hrag Yedalian.

Kënga vjen si revoltë e vjedhjeve që kishin ndodhur në zgjedhjet në Armeni para se ato ta arrinin kutinë e votimit.

Më Shumë

Shtëpia e Ukshin Hotit, vendi i kujtesës kombëtare

Shtëpia e intelektualit dhe atdhetarit të shquar, Hoti është shëndrruar në muze para disa vitesh. Ky i fundit vazhdon të jetë i zhdukur. Shtëpia e...

Grupi ‘Hercules & Love Affair’ mban sot koncert në Prizren

Grupi i njohur muzikor, “Hercules & Love Affair” do të mbajë sot një koncert në kuadër të Festivalit “DokuFest”, që po mbahet në Prizren. Performanca...

Lajmet e Fundit