36.8 C
Prizren
E premte, 19 Gusht, 2022

Komuna e Malishevës dhe Handikosi ndihmojnë rreth 300 familje në nevojë

Në kuadër të aktiviteteve të komunës së Malishevës dhe Qendrës së Rehabilitimit “Handikos” në Malishevë, ka filluar shpërndarja e pakove ushqimore për 300 familje në nevojë, kryesisht për anëtarët e Handikos në Malishevë.

Shpërndarjen e këtyre ndihmave e kanë bërë, nënkryetari i komunës së Malishevës, Vesel Krasniqi dhe koordinatorja e kësaj qendre, Feride Hoxha.

Gjatë këtij aktiviteti, nënkryetari Krasniqi ka thënë se janë duke jetuar në një kohë krize ekonomike dhe sociale, prandaj aktivitetet e tilla, si kjo që ka bërë Handikos në Malishevë dhe përmes formave tjera janë të mirëseardhura.

“Ne do të përkujdesemi për të gjitha familjet në nevojë në komunën tonë dhe uroj të kemi sa më pak raste në nevojë, por mbështetja do të jetë e vazhdueshme”, ka thënë Krasniqi.

Ndërsa koordinatorja e Qendrës së Rehabilitimit “Handikos” në Malishevë, Feride Hoxha, ka thënë se ky aktivitet është pjesë e programeve të tyre si organizatë dhe ky është vetëm një prej projekteve të tyre, në shërbim të anëtarëve të “Handikos” në Malishevë.

Më Shumë

SBAShK-u, ultimatum qeverisë: Nëse nuk uleni për dialog, greva fillon nga 24 gushti

Nënkryetarja e Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBAShK), Vjollca Shala, ka thënë se procesi i fillimit mësimor varet nga Qeveria e...

‘Kam me të mbytë ty dhe vëllain’, gjykata në Prizren merr vendim për burrin që rrihte e kërcënonte gruan

Gjykata Themelore në Prizren ia ka caktuar një muaj paraburgim të pandehurit me inicialet E.E., pasi dyshohet për veprat penale “Lëndim i lehtë trupor”...

Lajmet e Fundit