19.8 C
Prizren
E shtunë, 22 Qershor, 2024

Zafir Berisha: Muja po instalon “masa të dhunshme”

ZafirBerisha11-14Kryetari i Bashkimit Demokratik (BD), Zafir Berisha, në një prononcim për Telegrafin, largimin e dy kandidatëve për deputet nga Nisma për Kosovën, Albulena Balaj dhe Skënder Susuri, nga detyra e drejtorit të shkollës, e ka quajtur si “instalim të masave të dhunshme”.

Sipas tij, ata kanë kërkuar që pas këtyre largimeve “nga ana e kryetarit të Prizrenit, Ramadan Muja”, të reagojë edhe kryeprokurori i Prizrenit, për shkak se sipas tyre “bëhet fjalë për shkelje të Udhëzimit Administrativ të Ministrisë së Arsimit”.

Berisha ka vlerësuar se lëvizjet e tilla të Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), janë simptomat që tregojnë qartë se kjo parti është duke u fundosur.

Ndryshe, Albulena Balaj dhe Skënder Susuri, kandidatë për deputetë të Parlamentit të Kosovës nga lista e subjektit politik “Nisma për Kosovën”, janë larguar nga detyra e drejtorit të shkollës. /Telegrafi/

Më Shumë

ATK publikon broshurën ‘Trajtimi tatimor i furnizimeve elektronike’

Administrata Tatimore e Kosovës, ka publikuar broshurën me të cilën i ka njoftuar të gjithë personat lidhur me detyrimet tatimore që rrjedhin nga furnizimet...

Tre të lënduar si pasojë e një aksidenti mes dy automjeteve në Banjë të Malishevës

Një aksident mes dy automjeteve ka ndodhur në Banjë të Malishevës, ku tre persona kanë pësuar lëndime. Të lënduarit janë dërguar për tretman mjekësor, ku...

Lajmet e Fundit