25.8 C
Prizren
E premte, 22 Shtator, 2023

Zafir Berisha premton 50 mijë euro për klubin e udhëhequr nga kundërshtari i tij nga PDK (Video)

Kandidati nga Nisma për Kosovën për kryetar të Prizrenit, Zafir Berisha, ka thënë se ai synon që nëse e merr drejtimin e këtij qyteti, do ta mbështet dhe të kujdeset edhe për sportin në këtë komunë, si mundësi për largimin e të rinjve nga rruga.

Ai në emisionin “Debat D”, të RTV Dukagjini, ka theksuar se premton publikisht se 50 mijë euro do t’ia jap klubit të basketbolli “Bashkimi”, respektivisht drejtorit Shaqir Totaj.

“Por pas një viti nëse nuk e zënë vendin e parë do ta përdori autoritetin e kryetarit, që të mos ta marrë në qaf këtë klub”, ka shtuar Berisha. /Telegrafi/

Suhareka publikon projektin për stadium, kërkon ndihmën nga MKRS-ja

Kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj, ka publikuar të enjten projektin e kësaj komune për stadiumin e qytetit. Sipas tij, gjithçka është e gatshme...

Muriqi për ndeshjen që u ndërpre në Rumani: Pse po përzihet politika në futboll – pse mos të jetojmë në paqe

Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi, ka folur për ballafaqimin me Rumaninë pasi ndeshja u ndërpre për gati një orë pasi lojtarët kosovarë...

Lajmet e Fundit