0.5 C
Prizren
E premte, 3 Prill, 2020
- Advertisement -

Lajme

LDK prin në qendër të Prizrenit

Në një nga qendrat më të mëdha të votimit në Prizren, ka nisur numërimi i votave. Burime të Express brenda kësaj qendre thonë se deri...

PDK-ja, LDK-së: Gënjeve tërë ditën

Shtabi zgjedhor i PDK-së në Prizren, ka reaguar edhe kundër komunikatës së fundit të LDK-së. “LDK-ja, gjatë terë ditës është munduar që të gënjejë opinionin...

LDK-ja ankohet për mënyrën e votimit në Lubinjë të Poshtme

Lidhjes Demokratike të Kosovës në Prizren, ka raportuar edhe për disa parregullësi që janë shënuar në Lubinjë të Poshtme “Në qendrën e votimit 2036a (01r)...

Krasniqi: Nuk e kemi arrestuar asnjë qytetar

Drejtori i Policisë në Prizren, Nexhmi Krasniqi ka mohuar lajmin për arrestimin e disa personave.  Ai tha se deri më tash nuk është arrestuar...

Skandal në KQZ: Vidhet hard-disku i numërimit të votave

Databaza ku kanë qenë të ruajtura të gjitha xhirimet e kamerave në Qendrën e Numërimit të Votave të KQZ-së, është vjedhur dje nga persona...

Rahovec, 26 për qind kanë shfrytëzuar të drejtën e votës

Procesi zgjedhor për balotazh edhe në Rahovec deri më tash ka shkuar mirë dhe se nuk është shënuar ndonjë problem serioz. Në këtë qytet deri...

Kryeprokurori Hoxhaj: Zyrtari i KKZ-së nuk manipuloi me vota

Kryetari i KKZ-së në Prizren, Nysret Bytyçi është intervistuar nga Prokuroria Themelore në Prizren. Bytyçi është dyshuar për manipulim të votavave. Kryeprokurori Sylë Hoxhaj,...

Votojnë

Kandidati i PDK-së,për kryetar të Prizrenit, Ramadan Muja dhe ai i LDK-së, Eqrem Kryeziu kanë votuar në shkollën “Avdyl Frashëri” në lagjen “Ortokoll” në...

PDK: LDK-ja me anë të gënjeshtrave po tenton të dezinformojë opinionin

Partia Demokratike e Kosovës(PDK) në Prizren, ka demantuar të gjitha akuzat e LDK-së. Sipas këtij subjekti politik, LDK-ja me anë të gënjeshtrave po tenton...

Ankohet LDK-ja në Prizren

Lidhja Demokratike e Kosovës(LDK)në Prizren, ka lajmëruar disa parregullësi që janë vrejtur gjatë procesit të votimit për balotazh. “Rreth orës 3 të mëngjesit njëri nga...

Lajmet e Fundit

Kryetari i Malishevës: Nga 39 të prekur me COVID-19, dy janë shëruar (VIDEO)

Kryetari i komunës së Malishevës, Ragip Begaj, ka bërë të ditur se nga 39 raste sa kanë qenë të infektuara me pandeminë COVID-19, dy...

Quni: Një pjesëtar i FSK-së me mision jashtë vendit është infektuar me COVID-19

Ministri në detyrë i Mbrojtjes, Anton Quni ka thënë se asnjë pjesëtarë i FSK-së në Kosovë nuk rezulton i prekur me COVID-19. Megjithatë Quni, në...

Fshati Korishë i Prizrenit futet në karantinë

Pas tri rasteve pozitive me Covid-19 në Prizren, dy prej të cilave ishin nga fshati Korishë, Ministria e Shëndetësisë ka marrë vendim që ky...

Qeveria Kurti emëron deputetin Artan Abrashi në komisionin qeveritar

Qeveria në detyrë e Kosovës në mbledhjen elektronike sot ka emëruar Artan Abrashin anëtar të komisionit qeveritar për Njohjen e Statusit të ish të...

Pandemia, qeveria dhe buxheti i Kosovës

Faik MIFTARI Në këtë vështrim do të ndalem në efektet e rënduara që do të shkaktojë pandemia e korona virusit buxhetit të Kosovës, të cilin...