-2 C
Prizren
E enjte, 2 Prill, 2020
- Advertisement -

Lajme

Një veturë përfundon në humnerë në rrugën Prizren-Prevallë

Një person ka humbur jetën aksidentalisht në rrugën Prizren-Prevallë. Aksidenti tragjik ka ndodhur rreth orës 16:20 minuta, përballë restorantit “Sharri”. Zëdhënësi i PK-së në Prizren,...

Deklarata e Erdoganit në Prizren dridh Serbinë

Ministria e Punëve të Jashtme e Serbisë ka dënuar deklaratën e kryeministrin turk, Recep Tayyip Erdogan i cili dje në Kosovë deklaroi se “Kosova...

Kizolli prezanton projektin “Tenderi i Bardhë”

Kandidati i PK-së për kryetar të Prizrenit, Beni Kizolli,prezantoi projektin “Tenderi i Bardhë”. Ai tha se ky projekt ka për qëllim parandalimin e keqpërdorimeve...

Vrasja e Skender Limajt, rasti kthehet në rigjykim

Një kolegj penal prej tre gjyqtarësh i Gjykatës se Apelit ka marr vendim që ta anuloj aktgjykimin e Gjykatës se Qarkut në Prizren, ndaj...

Veselaj, premton avancimin e të drejtave të komunitetit ashkali

Kandidatja e PDK-së për Asamblenë Komunale Luljeta Veselaj është takuar me banorët e lagjes “Arbana” në Prizren. Në këtë takim me qytetarët ka marrë...

Kilaj, i bindur në fitore

PDK-ja në Malishevë e ka vlerësuar pozitive fushatën zgjedhore. “Në të gjitha takimet, kemi marrë përkrahje të fuqishme dhe qëndrojmë jashtëzakonisht mirë në raport...

Të dielën ndryshohet ora, akrepat zhvendosen për 1 orë mbrapa

Llogaritja dimërore e kohës fillon të dielën më 27 tetor, me zhvendosjen e akrepave të orës për një orë mbrapa, me ç'rast ora tre...

I uron për kthimin nga haxhi

Kandidati i PDK-së për kryetar të Prizrenit, Ramadan Muja, ka vizituar Teqenë e Halvetive dhe Bashkësin Islame në Prizren. Muja në Teqenë e Halvetive, i...

Demaçi: Amerika e ka autorizuar Turqinë të kujdeset për Kosovën

Adem Demaçi e ka gjetur "fajtorin" pse Turqia dhe Kryeministri i saj, Recep Tayyip Erdogan po vijnë në Prishtinë dhe me lehtësi po deklarohen...

BD, shpalos programin para studentëve

Bartësi i listës Osman Hajdari, i shoqëruar edhe nga kandidatët për Kuvend të Prizrenit Skender Susuri dhe Shani Berisha, shpalosen platformën zgjedhore të Bashkimit...

Lajmet e Fundit

SHBA, vatra e re e Coronavirusit: Spitalet e New Yorkut në kaos, pacientët shtrihen në korridore

SHBA është kthyer në vatrën kryesore të koronavirusit në botë dhe deri më tani ka regjistruar numrin më të madh të të infektuarve. Pamje...

Duda Balje kritikon Kurtin për shkarkimin e zv/ministrit Shabani, thotë se e bëri për t’u hakmarrë ndaj tyre

Nga zyra e kryeministrit thonë se ministria në fjalë ka pasur nevojë për riformatim. Pozitën që e mori dy javë më parë, iu desh që...

Abrashi: Partitë po përpiqen të uzurpojnë nga frika e rritjes së Vetëvendosjes, por zgjedhjet janë të domosdoshme

Deputeti nga Vetëvendosje, Artan Abrashi, tha se zgjedhjet janë të domosdoshme pas kalimit të krizës së pandemisë dhe se ky opsion do të jetë...

Nga e hëna asnjë i arrestuar në Suharekë për moszbatim të vendimit të Qeverisë për mbrojtje nga pandemia

Në Suharekë asnjë person nuk është arrestuar që nga e hëna e deri më sot, për shkelje të masave të Qeverisë së Kosovës për...

Pako Emergjente: Qeveria do t’i transferojë paratë në llogari të punëtorëve, jo të shefave

Këtë javë, Qeveria e Kosovës miratoi pakon emergjente përmes të cilës përfshihet mbështetja financiare për bizneset në Kosovë. Zëvendësministri i Ministrisë së Financave dhe Transfereve,...