24.2 C
Prizren
E premte, 18 Shtator, 2020

Policia në shok, arrestojnë kolegun për 11 grabitje me armë

Policia greke vuri në pranga të enjten një efektiv policie për përfshirjen në 11 grabitje, të cilat i kishte kryer me armën e shërbimit.

Polici i arrestuar, fotografia e të cilit është publikuar nga zougla.gr, kishte në shënjestër stacionet e benzinës.

Sipas hetimet, seria e grabitjeve kishte nisur që prej dhjetorit të vitit 2019.

I riu ishte oficer policie në Atikën veriperëndimore prej vitit 2011.

Pas arrestimit të tij të enjten, ai i justifikoi grabitje me problemet financiare me të cilat po përballej kohëve të fundit.

Burime policore thanë se i arrestuari kishte përdorur tre makina për grabitjet. Ajo çfarë i kishte bërë përshtypje policisë për kolegun e tyre ishte shpejtësia e çmendur me të cilën po lëvizte para se të vihej në pranga.

Policia që po e ndiqte nga pas u detyruar të ngadalësohej në mënyrë që të shmangte një aksident të rëndë.

“Ai po ngiste me shpejtësi. Kaloi me të kuqe si i çmendur, duke rrezikuar jetën e civilëve, por edhe të policisë që e ndiqte.”

Pak para arrestimit, ai kishte kryer dy vjedhje të armatosura në një pikë karburanti në Peristeri dhe në një stendë në Galatsi, ku mori gjithsej 690 euro.

Hetimi zbuloi se dhjetorin e kaluar ai kishte kryer nëntë vjedhje të armatosura në tetë stacione karburanti dhe një kioskë në Agia Paraskevi, Chalandri, Ilioupoli dhe Galatsi, nga të cilat ai siguroi rreth 4,400 euro/Ora News.tv.

- Advertisement -

Më Shumë

Në Pulmologji trupi i vdekur i pacientit lihet që 5 orë në dhomë me pacientët tjerë

Në Klinikën e Pulmologjisë në QKUK trupi i një pacienti të vdekur ka mbetur që 5 orë në dhomë me pacientët. Qytetari Nesim Maxhuni ka...

Me kërkesë të prokurorisë dhe avokatit mbrojtës shtyhet gjykimi ndaj ish-inkasantit të “Hidroregjionit Jugor” në Prizren

Në Gjykatën Themelore në Prizren, është shtyrë seanca ndaj të akuzuarit për veprën penale përvetësimi në detyrë, Hafir Gallopeni. Shkak i shtyrjes së këtij gjykimi...

Kosova nominohet për Nobel

Marrëveshja e normalizimit të marrëdhënieve ekonomike mes Kosovës dhe Serbisë e ndërmjetësuar nga SHBA, ka shtyrë deputetin suedez, Magnus Jacobsson, t’i propozojë SHBA-në, Kosovën,...

7 të vdekur dhe 71 raste të reja me COVID-19

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë ka njoftuar se janë regjistruar 7 të vdekur në 24 orët e fundit dhe 71 raste të reja me COVID-19. "Gjatë...

Arbër Rexhaj: Presidenti me diskursin e ri publik po i ngjan VV-së

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Arbër Rexhaj në emisionin “Debat” të RTK-së tha se sjellja e presidentit Hashim Thaçi karshi Asociacionit po duket si diskurs...

Parashikimi i ri i Bill Gates për pandeminë, ja kur përfundon sipas tij

Parashikim pesimist nga themeluesi i Microsoft, Bill Gates lidhur me pandeminë e koronavirusit. Në një intervistë për italianen “La Stampa”, ai thotë se nëse nuk...

Gashi thotë se Qeveria Hoti është e dëmshme sikur Qeveria Kurti

Anëtari i PDK’së, Kujtim Gashi, ka thënë se do ta votojnë mocionin e VV’së, por nuk do ta nënshkruajnë atë. Duke folur në emisionin DPt...

Në Prizren parashihet të zbatohen intervenime të gjelbra urbane

Programi i Kombeve të Bashkuara për Zhvillim mbështet zhvillimin e qëndrueshëm në Prizren përmes ndërhyrjeve të gjelbra që synojnë uljen e emetimeve të gazrave...

Përplasje në mbledhjen e Qeverisë: Ministrat e AAK’së dhe Nismës kundër kryeministrit

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti në mbledhjen e Qeverisë gjatë shqyrtimit të Kornizës Afatmesme të Shpenzimeve të Rishikuar 2021-2023(KASh) ka kërkuar që sa më...

Fetah Rudi shërohet nga COVID-19

Deputeti i Lidhjes Demokratike, Fetah Rudi, është shëruar nga koronavirusi. Ai njoftoi përmes Facebook-ut se sot madje edhe është liruar nga spitali. Ka treguar edhe për...

Sot përurohet kati i dytë dhe renovimi i QMF-së në Zhur

Kuvendi i Kosovës vazhdon me seancë plenare. (Kuvendi i Kosovës, ora 10:00) Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka dhe drejtoresha e Drejtorisë së Shëndetësisë,...

Avdullah Hoti raporton në Kuvend për dialogun Kosovë-Serbi

Kuvendi i Kosovës sot do të mbajë seancën plenare pas pushimit që pati, transmeton Klan Kosova. Në seancën e parë do të jetë vazhdimi i...

Një i vdekur e 71 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Një i vdekur dhe 71 raste pozitive janë konfirmuar sot me COVID-19 nga 608 mostra të marra. Numri total i rasteve pozitive është 14.763 raste...

Vdes këngëtari i folklorit, Isë Llapqeva

Ka ndërruar jetë këngëtari i mirënjohur i folklorit shqiptar, Isë Llapqeva, në moshën 76-vjeçare. Isë Llapqeva është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet...

Polici nga Suhareka rrah gruan e vëllait

Një grua në Suharekë ka marrë lëndime trupore, pasi është sulmuar nga vëllai i burrit të saj, i cili është zyrtar në Policinë e...

Prizren, 4 raste të reja me COVID-19

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe në laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 612 mostra...

Lajmet e Fundit

Zonja Djordjevic i vë flakën rrjetit me foton topless

Gruaja e futbollistit të Veronës Filip Djodjevic, modelja e njohur Jovana Djordjevic është shumë aktive në rrjetin social Instagram. Modelja publikon herë pas here foto...

Covid 19/ Britania në gjendje alarmi, urdhëron spitalet të sigurojnë shtretër shtesë

Spitalet në Britani janë njoftuar të sigurojnë shtretër shtesë pasi një valë e dytë nga pandemia e Covid 19 pritet të vijë së shpejti,...

Arrestohet personi i kërkuar në Prizren

Personi i kërkuar është arrestuar dje në Prizren. Arrestimi i tij është bërë me urdhër të gjykatës. “Në bazë të urdhëresës lëshuar nga Gjykata Themelore Prizren...

Lëndohet një punëtor në Prizren

Një punëtor është lënduar në Prizren. Ai është dërguar për trajtim mjekësor në QKUK të Prishtinës. “Është raportuar se viktima ka pësuar lëndime të renda trupore...

Gjysma e qytetarëve do të marrin vetëm 31 euro nga Trusti, nëse miratohet ligji

Agron Demi nga instituti GAP ka bërë të ditur se gjysma e kontributpaguesve pensionalë, mesatarisht mund të tërheqin vetëm 31 euro nga Trusti. Ai vlerësoi...