13.8 C
Prizren
E mërkurë, 17 Prill, 2024

1 mijë e 705 gjoba trafiku në 24 orët e fundit

Policia ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë shqiptuar 1 mijë e 705 gjoba trafiku.

Gjatë kësaj periudhe kanë ndodhur 24 aksidente me të lënduar dhe 69 me dëme materiale.

Në 24 orët e fundit gjithashtu janë arrestuar 24 persona dhe 16 janë dërguar në mbajtje.

Më Shumë

Sot moti me diell, temperaturat deri në 26 gradë Celsius

Moti sot në Kosovë parashikohet të jetë me diell dhe po ashtu edhe me vranësira. Siç bën të ditur Meteo Kosova, era do fryjë kryesisht...

Ti je për mua një krijesë e trishtë

Poezi e shkruar nga Cesare Pavese. Përktheu: Orjela Stafasani Ti je për mua një krijesë e trishtë një lule e përkohshme poezie që bash në çastin kur e...

Lajmet e Fundit