22.8 C
Prizren
E mërkurë, 10 Gusht, 2022

1 mijë e 799 gjoba trafiku në 24 orët e fundit në Kosovë

1 mijë e 799 gjoba trafiku janë shqiptuar në 24 orët e fundit në vendin tonë.

Gjatë kësaj periudhe kanë ndodhur 13 aksidente me të lënduar dhe 25 me dëme materiale, përcjell Klankosova.tv.

Në 24 orët e fundit janë arrestuar edhe 16 persona dhe 7 janë dërguar në mbajtje.

Më Shumë

Burri rrah gruan për vdekje në ditën e dasmës veç pse foli me të ftuarin

Një dhëndërr xheloz rus ka vrarë gruan me të cilën sapo ishte martuar, duke e rrahur për vdekje në sy të të ftuarve. 35-vjeçari Stepan...

Paralajmërimet e SBAShK-ut për greva, njohësi i arsimit thotë se Jasharaj po sillet si despot

Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBAShK), ka paralajmëruar grevë të përgjithshme para shtatorit, kur është paraparë të nisë viti shkollor. Kreu i...

Lajmet e Fundit