12.8 C
Prizren
E martë, 30 Maj, 2023

14 të vdekur nga COVID-19, në mesin e tyre 2 janë të Prizrenit

Katërmbëdhjetë persona kanë humbur jetën në 24 orët e fundit si pasojë e COVID-19, ka bërë të ditur Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik. Në raportin e së mërkurës janë regjistruar edhe 701 raste të reja pozitive nga testimi i 4557 mostrave.

Rastet e vdekjes janë nga: Peja 81, 78 vjeç), Prishtina (91, 79 vjeç), Prizreni (80, 68 vjeç), Vitia (73, 69 vjeç), Gjilani (74 vjeç), Klina (80 vjeç), Mitrovica (75 vjeç), Shtërpca (62 vjeç), Skenderaj (65 vjeç), Suhareka (68 vjeç).

Më Shumë

‘DokuFest’ bëhet pjesë e festivaleve për nominimet “Doc Alliance Awards 2023”

Festivali Ndërkombëtar i Filmit të Shkurtër dhe Dokumentar “DokuFest” është përfshirë në mesin e shtatë festivaleve kryesore të dokumentarëve në Evropë për të nominuar...

Horoskopi i ditës së martë, çfarë kanë parashikuar yjet për ju

Dashi Sot ndiheni të qetë dhe me një mentalitet pozitiv, gati për ta shijuar plotësisht ditën. Nëse keni plane për t’u shoqëruar me miqtë, këshillohet...

Mona Liza

Moti sot me diell

Lajmet e Fundit