11.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Prill, 2023

19 persona ilegalisht kalojnë kufirin në Vërmicë, arrestohet dyshuari për kontrabandim me migrantë

Në pikëkalimin kufitar në Vërmicë dje është arrestuar një person për kontrabandim të migrantëve.

Policia bën të ditur se 19 persona ilegalisht kanë kaluar kufin Shqipëri – Kosovë.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull K/Shqiptar, pasi në automjetin e tij kombi i janë gjetur nëntëmbëdhjetë (19) persona shtetas te huaj, të cilët kishin kaluar ilegalisht kufirin këmbë nga R. Shqipërisë për në R. Kosovës”, thuhet në komunikatë.

Më Shumë

Katër raste të dhunës në familje brenda 24 orëve në Kosovë

Policia e Kosovës ka njoftuar se brenda 24 orëve të fundit në Kosovë, janë raportuar katër raste të dhunës në familje. Kështu bëhet e ditur...

Zgjatet afati i aplikimit për subvencione

Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural ka njoftuar se e ka zgjatur afatin për aplikim për pagesa direkte/subvencione për kulturat bujqësore deri më...

Lajmet e Fundit