1.8 C
Prizren
E enjte, 23 Mars, 2023

E rëndë/ Këmbësori goditet nga vetura në Suharekë

Një këmbësor është goditu nga vetura në fshatin Reçan të Suhrekës.

Policia njofton se viktima është dërguar për trajtim mjekësor në QKUK në Prishtinë.

“Raportohet se ka ndodhë aksident trafiku me lëndime të rënda trupore të përfshira një automjet dhe një këmbësorë. Si pasoj e aksidentit lëndime të rënda trupore ka marrë këmbësori – viktima mashkull K/Shqiptar i cili është goditë nga automjeti të cilin kishte qenë duke e drejtuar i dyshuari mashkull K/Shqiptar”, njofton Policia e Kosovës.

“Viktima është duke marr tretman mjekësor në QKUK, ndërsa i dyshuari pas intervistimit me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje”. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Diaspora shton remitencat dhe investimet në Kosovë

Gjatë këtij vit, diaspora e Kosovës, jo vetëm që ka vazhduar, por edhe ka shtuar remitencat që i dërgon apo investon në Kosovë. Të...

Asociation “Loyola–Gymnasium” shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve të rinj

Asociation “Loyola–Gymnasium” ka shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve të rinj, për klasën e parë, të gjashtë dhe dhjetë . Konkurs Të dashur prindër dhe fëmijë,...

Lajmet e Fundit