5.8 C
Prizren
E shtunë, 26 Nëntor, 2022

23 vjet nga masakra e Krushës së Madhe

Sot janë bërë 23 vjet nga masakra në Krushë të Madhe në Rahovec.

Më datë 25, 26 dhe 27 mars të vitit 1999, forcat serbe kanë masakruar 243 persona, ku nuk u kursyen as gratë, pleqtë e fëmijët.

Kjo masakër është ndër më të mëdhat që regjimi i Millosheviqit e ka kryer në Kosovë mbi popullsinë civile.

Në nderim të viktimave, homazhe në Krushë të Madhe do të bëjnë liderët e shtetit të Kosovës

Më Shumë

Mel C zbulon se kurrë nuk do të performonte në ‘Katar 2022’ as për një marrëveshje milionëshe si ajo e David Beckhamit

Mel C ka zbuluar se ajo do të refuzonte një ofertë për të performuar në vendin mikpritës të Kampionatit Botëror, Katar. Këngëtarja 48 vjeçe, tha...

Lëndohet një punëtor në Prizren

Një burrë ka pësuar lëndime të rënda trupore pasi që i njëjti ishte lënduar gjersa ishte duke punuar në vendin e tij të punës. Në...

Lajmet e Fundit