22.8 C
Prizren
E enjte, 11 Gusht, 2022

Bastisja për drogë në Prizren

Një shtëpi është bastisur në Prizren.

Policia në këtë shtëpi ka sekuestruar sasi të vogël të substancës narkotike të llojit kokainë dhe marihuanë.

I dyshuari është dërguar në stacionin policor për intervistim.

Pas intervistimit dhe sqarimit të dhënave, Sinjali mëson se i dyshuari është përgjigjur lidhur me posedimin e narkotikëve i cili pretendon se atë sasi e ka për konsum personal, ndërkaq nuk merret me trafikim të kësaj substance.

 

 

Burime nga Prokuroria thonë se bazuar në deklaratën e të dyshuarit dhe provat që kanë siguruar, prokurori ka vlerësuar se nuk ka bazë për ta ndaluar të dyshuarin.

Më Shumë

Grupi ‘Hercules & Love Affair’ mban sot koncert në Prizren

Grupi i njohur muzikor, “Hercules & Love Affair” do të mbajë sot një koncert në kuadër të Festivalit “DokuFest”, që po mbahet në Prizren. Performanca...

Policia patrullon në ‘Marash’ të Prizrenit, kap në flagrancë dy të rinj me narkotikë

Përdorimi i substancave narkotike ka marrë përmasa shqetësuese në Kosovë. Ato po përdoren me të madhe, sidomos nga të rinjtë të cilët shpesh kapen...

Lajmet e Fundit