11.8 C
Prizren
E mërkurë, 21 Shkurt, 2024

Afër 9 mijë raste aktive me COVID-19 në Kosovë

Gjatë ditës së djeshme në Kosovë janë regjistruar edhe 930 raste të reja me COVID-19.

Ka pasur 1 rast të vdekjes, ndërsa lajmi i mirë është se janë shëruar afër 1,500 pacientë.

Megjithatë, shqetësuese mbetet përqindja e lartë e pozitivitetit të rasteve dhe numri i rasteve aktive në Kosovë e që është afër 9 mijë.

Sa i përket vaksinimit, në 24 orët e fundit janë vaksinuar vetëm 65 persona.

Më Shumë

Krasniqi – Hovenierit: PDK dëshiron avancimin e raporteve me SHBA-në

Kryetari  i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ka njoftuar se gjatë ditës sotme ka pritur në takim ambasadorin amerikan në Prishtinë, Jeffrey Hovenier. Krasniqi,...

Një person në Prizren u shkakton dhunë psikike babait, nënës e motrës – arratiset

Babai, nëna dhe motra e kanë raportuar në polici djalin/vëllain, pasi i njëjti dyshohet se duke mos respektuar urdhrat lëshuar nga Gjykata,  ka shkaktuar...

Lajmet e Fundit