17.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Tetor, 2022

Mot i vranët dhe me shi, temperaturat bien deri në 12 gradë

Gjatë kësaj të premte parashihet të mbajë mot i ndryshueshëm, me vranësira dhe reshje shiu.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale do të lëvizin mes 12 dhe 15 gradë Celsius, kurse ato maksimalet mes 17 dhe 29.

“Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i juglindjes dhe verilindjes me shpejtësi 1-6 m/s”, thuhet në njoftimin e institutit.

Më Shumë

Totaj takon kryetarin e Parlamentit të Landit të Austrisë së Ulët — flasin për zgjerimin e bashkëpunimit kulturor e ekonomik

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj, priti sot në takim miqësor delegacionin austriak parlamentar të Landit të Austrisë së Ulët (Niederösterreich/Lower Austria), të...

SBASHK-u nuk ndryshon qëndrim: Greva vazhdon

Sindikata e Bashkuar e Arsimit dhe Shkencës e Kosovës  ka bërë të ditur se greva në arsim do të vazhdojë. SBASHK-u me anë të një...

Lajmet e Fundit