19.8 C
Prizren
E martë, 30 Maj, 2023

Sqarohet Ukaj: Nuk u përlesha me askënd, tentova t’i ndaloja tensionet në stadium mes tifozëve

Drejtori i klubit KF Pirana, Florent Ukaj, njëherësh nënkryetar i Forumit të Rinisë së LDK-së, ka sqaruar incidentin në ndeshjen e KF Pirana në stadiumin e fshatit Serbicë.

Përmes një postimi në Facebook, ai ka thënë se pas përfundimit të ndeshjes bashkë me lojtarët e kanë festuar fitoren dhe kanë parë se jashtë është tollovi mes tifozëve.

 

 

Ai ka thënë se ai nuk është përleshur me askënd dhe vetëm ka tentuar që të mos ketë tensione dhe përleshje fizike.

Postimi i tij i plotë:

 

 

SQARIM

Dje, KF Pirana zhvilloi ndeshjen e parë futbollistike në stadiumin e fshatit Serbicë, loja gjatë gjithë ndeshjes u zhvillua e qetë dhe ishte shembull. Pas përfundimit të ndeshjes bashkë me lojtarët e klubit dhe zyrtarët tjerë festuam fitoren e parë të këtij sezoni dhe hymë në zhveshtore.

 

 

Sa ishim në zhveshtore duke festuar pashë se jashtë filloi një tollovi mes tifozëve dhe pjesëmarrësve të cilët ndoqën ndeshjen. Si drejtor i klubit KF Pirana, më takonte që të parandaloja ndonjë përleshje mes dy palëve dhe ndërhyra që t’i ndaja.

E kam për obligim që para jush të sqaroj që unë nuk jam përleshur dhe nuk kam pasur kontakt fizik me asnjë person. Unë gjatë gjithë asaj kohe tentova që mos të ketë tensione dhe përleshje fizike.

 

 

Me respekt

Më Shumë

Liria dhe Ulpiana luajnë ndeshjen e barazhit të Ligës së Parë

Edicioni 2022/23 i Ligës së Parë të Kosovës ka përfunduar javën e kaluar, teksa sot (e shtunë) do të zhvillohet barazhi mes dy nënkampionëve...

Dy të vrarë në një shkëmbim zjarri mes motoçiklistëve në New Mexico

Dy persona u vranë dhe gjashtë u plagosën nga një shkëmbim me armë zjarri gjatë një gare me motoçikleta në Red River, në veri...

Moti sot me diell

Lajmet e Fundit