17.8 C
Prizren
E hënë, 26 Shtator, 2022

Kurti nesër pret Jasharajn në takim

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, do zhvillojë të martën takim me Këshillin Grevist të BSPK-së.

Këtë e ka konfirmuar për klankosova.tv, zëdhënësi i Qeverisë së Kosovës, Përparim Kryeziu, i cili tha se takimi mes tyre është paraparë të mbahet në mëngjes.

Ndryshe BSPK dhe SBASHK që nga 25 gushti kanë hyrë në grevë, duke kërkuar ndarje të 100 eurove për të gjithë punëtorët deri në hyrjen në fuqi të Ligjit për Paga.

Më Shumë

Don Xhon publikon veturat milionëshe: Shtinja lapsin vet

Reperi Don Xhoni ka arritur kulmin e suksesit me këngët e tij të cilat menjëherë pas lansimit po shndërrohen në hite. Përveç muzikës duket se...

“Hoteli është një shtëpi e dytë”, Dafina Zeqiri vjen plot stil në pozat e reja

Këngëtarja e njohur, Dafina Zeqiri ka përmbyllur një sezon verore tejet të suksesshme me angazhime të shumta në koncerte dhe mbrëmje muzikore. Ndërsa, tani ajo...

Lajmet e Fundit