5.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Dhjetor, 2022

Moti/ E diela me rrebeshe shiu dhe rrufe

Shërbimi Metereologjik Ushtarak bën të ditur se gjatë orëve të vona të së shtunës do të nisin reshjet e shiut që do të shoqërohen me erë të fortë dhe rrufe. Rrebeshet do të vijojnë përgjatë ditës së diel.

E gjithë pjesa bregdetare ditën e dielë do të përfshihet nga reshje rrebeshe e rrufe. Të dielën në mbrëmje intensiteti i reshjeve do të vijë në rënie.

Era përgjithësisht gjatë situatës së përkeqësuar do të fryjë nga kuadrati i jugut e vrullshme në brigjet detare. Ndërsa valëzimi në det, i forcës 4-5 ballë.

Më Shumë

Remzi Shala: Me dy gjaqe i përgjigjem atij nëse ia kam mbyt babanë, por ai do më përgjigjet me Kanun të Lekës

Në Gjykatën Themelore në Prizren, të premten, i akuzuari për krimet lufte, Remzi Shala, ka mohuar akuzën për vrasjen e Haxhi Përteshit në qershor...

Kosova feston sot Ditën e Flamurit

Edhe sot vazhdojnë manifestimet në kuadër të Ditës së Flamurit, 28 nëntorit.   Në orën 09:00, bëhen homazhe pranë shtatores së heroit kombëtar, Gjergj Kastrioti- Skënderbeu. Më...

Lajmet e Fundit