-1.2 C
Prizren
E shtunë, 4 Shkurt, 2023

Sulmoi fizikisht bashkëshorten, arrestohet burri në Prizren

Policia e Kosovës ka arrestuar një person në Prizren që po dyshohet se për shkak të një mosmarrëveshje kishte sulmuar fizikisht bashkëshorten e tij.

Sipas raportit policor, si pasojë e rastit, viktima dhe i dyshuari kanë pranuar tretman mjekësor.

Me vendim të prokurorit, i dyshuari pas intervistimit është dërguar në mbajtje.

Një grua shtatzënë u vra më armë zjarri mbrëmjen e së mërkurës në oborrin e Klinikës së Gjinekologjisë në QKUK. Dorasi dyshohe të jetë bashkëshorti i saj, i cili sipas Policisë së Kosovës, ende është në arrati.

Më Shumë

Kryeziu për planin franko-gjerman: Marrëveshja është negociuar e finalizuar

Drejtori i Institutit Demokratik të Kosovës, Ismet Kryeziu, ka thënë se retorika populiste nuk mund të ketë ndikim te plani franko-gjerman, pasi që ky proces ka...

Pas tankeve, Ukraina kërkon edhe aeroplanë luftarakë – kush do të mund t’ua jepte dhe kush u tha “jo”?

Pritet që ministri ukrainas i Mbrojtjes të takohet sot në Paris me presidentin francez Emmanuel Macron, në kohën kur po debatohet në mesin e...

Lajmet e Fundit