0.8 C
Prizren
E shtunë, 4 Shkurt, 2023

Nga Spitali i Prizrenit thonë se futbollisti 17-vjeçar arriti pa shenja jete

Futbollisti 17-vjeçar, E.K, i Trepça ’89 që pësoi arrest kardiak në fushë, kishte mbërritur në Spitalin e Prizrenit pa shenja jete.

Këtë për Klan Kosova e tha mjeku kujdestar i Emergjencës në Spitalin e Prizrenit, Hekuran Veçgishti.

17-vjeçari ndërroi jetë pas sulmit në zemër teksa po zhvillohej ndeshja futbollistike e Kampionatit të Kosovës për gjeneratat nën moshën 17 vjeç, ndërmjet A&N nga Prizreni dhe Trepçës 89 nga Mitrovica.

Më Shumë

Zyrtare, 105 euro është vlera e koeficientit të pagave për punëtorët e sektorit publik

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e saj të fundit ka vendosur të caktojë koeficientin e Ligjit të Pagave për punëtorët e sektorit publik. Reklama Vlera e...

Prizren, arrestohet dhe lirohet në procedurë të rregullt i dyshuari për ngacmim seksual të një gruaje

Një rast i ngacmimit seksual është raportuar se ka ndodhur dje në Prizren. Policia e Kosovës ka arrestuar një person i cili dyshohet se ka...

Lajmet e Fundit