0.8 C
Prizren
E diel, 29 Janar, 2023

Moti sot, i vranët dhe me intervale me diell

Sot në vendin ton pritet mot i vranët dhe me intervale me diell.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -3 deri-1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 2-4 gradë Celsius.

Sa i përket parametrit të erës, do të fryjë erë nga drejtimi i veriperëndimit dhe jugperëndimit me shpejtësi 1-9m/s.

Mund të jetë një imazh i harta dhe teksti

 

Më Shumë

Kërcënohet një vajzë në Prizren

Një vajzë është kërcënuar në Prizren. Policia ka arrestuar të dyshuarin. Njoftimi Prizren  21.01.2023 – 15:00. Ankuesja femër kosovare ka raportuar se është kanosur nga i dyshuari mashkull...

Skënderbeu i tragjedisë së Haxhiademit: Një tjetër pavdekësi, por e plagosur

Nga: Visar Zhiti Dua të marr ndër duar tragjedinë “Skënderbeu” të Etëhem Haxhiademit, ta shfletoj sërish e sërish, sidomos sot … Vit Skënderbejan, 555 vjet pavdekësi...

Lajmet e Fundit