3.8 C
Prizren
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

19 vjeçari kosovar vdes në një aksident trafiku në Itali

Mediat italiane raportojnë një aksident të rëndë trafiku në Blumau, ku një 19-vjeçar ka ndërruar jetë në spitalin e Bolzanos.

Aksidenti ndodhi në rrugën “Brennerstaatstrasse” në Blumau. Nga aksidenti kanë mbetur të lënduar gjithsej 5 persona, njëri prej tyre në gjendje të rëndë, shkruan “STOL”.

 

 

Në raportin policor thuhet se gjatë aksidentit një automjet ka dalë nga rruga pasi ka rrëshqitur, ndoshta për shkak të ngricave në rrugë. Një makinë nga drejtimi përballë nuk ka mundur të frenojë me kohë dhe ka goditur me forcë të plotë mjetin anash.

Siç raporton albinfo.ch, 19-vjeçari që humbi jetën është kosovar.

Më Shumë

Haradinaj kujton të rënët në Rogovë: Rënia e tyre u bë frymëzim për ne

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka kujtuar ngjarjet e para 24-viteve në Rogovë të Hasit.  Haradinaj ka kujtuar datat 27,...

Aksident mes tri veturave në Kijevë të Malishevës, lëndohet një person

Një aksident i rëndë ka ndodhur mëngjesin e së premtes rreth orës 10:16 mes tri veturave në Kijevë të Malishevës. Lajmin për Front Online e...

Lajmet e Fundit