11.8 C
Prizren
E diel, 26 Mars, 2023

Gjendet i shtrirë në rrugë pa shenja jete 58 vjeçari në Malishevë

Një rast i rëndë ka ndodhur sit në fshatin Kervasari të Malishevës, ku një person është gjetur pa shenja jete, në mes të rrugës.

Qytetari që e gjeti të shtritë u trondit dhe njoftoi menjëherë Policinë e Ambulancën, por fatkeqësisht ai kishte ndërruar jetë, raporton Gazeta Sinjali.

Burimet e Sinjalit nga Emergjenca kanë bërë të ditur se bëhet fjalë për një 58-vjeçar, i cili u gjet i vdekur në rrugën “Halil Bytyqi”.

Sinjali mëson se ekipi mjekësor ka dalë menjëherë në vendin e ngjarjes, ku pas ekzaminimeve për shenjat vitale, mjeku ka konstatuar se viktima ka ndërruar jetë.

 

 

Në anën tjetër, Policia ka kryer ekzaminimet e nevojshme që do të ndihmojnë për zbërdhjen e rrethanave në të cilat ka vdekur 58-vjeçari.

Lidhur me rastin vënë vënë në dijeni edhe Prokurori i Shtetit, i cili ka urdhëruar që trupi i pajetë të dërgohet në IML për obduksion dhe rasti të hapet si “Hetim i vdekjes”.

Më Shumë

Zhgënjimi i Griezmann

Didier Deschamps iu deshën vetëm disa orë për të caktuar kapitenin e ri të skuadrës franceze. Trajneri 54-vjeçar u takua individualisht me disa lojtarë...

Kurti për Asociacionin: S’do të ketë kompetenca ekzekutive

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, në raportimin e tij në kuvend për takimin e Ohrit ka folur rreth Asociacionit të Komunave me shumicë serbe. Kurti...

Lajmet e Fundit