11.8 C
Prizren
E diel, 26 Mars, 2023

Hodaj s’bindet nga reagimi i Veliajt

Anëtari i kryesisë së degës së LDK-së në Prizren, Hazir Hodaj tha se nuk ishte në dijeni për reagimin e Veliajt, por shtoi se ai do të duhej të konsultohej “edhe në relacione tjera” dhe jo vetëm me Ukë Rugovën për këto çështje.

“Tanimë nuk ka asnjë vlerë. Ato vota tani nuk janë të rëndësishme. Ne vetëm kemi shprehur qëndrimin dhe pakënaqësinë me hapin që ai e ka bërë. Nuk mundemi në çdo seancë të merremi me Erion Veliajn”, tha Hodaj.

Haziz Hodaj, anëtar i kryesisë së degës së Lidhjes Demokratike të Kosovës në Prizren dhe shef i grupit të anëtarëve të Kuvendit Komunal tha se i kanë tërhequr votat për dhënien e titullit “Qytetar Nderi” për Erion Veliajn.

Plani i organeve komunale të Prizrenit ishte që titulli “Qytetar Nderi i Prizrenit” t’i jepet kryebashkiakut të Tiranës më 17 shkurt, me rastin e shënimit të 15-vjetorit të shpalljes së pavarësisë së Kosovës.

LDK-ja tërheq votat që Erion Veliaj të shpallet “Qytetar Nderi” i Prizrenit

Më Shumë

Lajmet e Fundit