10.8 C
Prizren
E premte, 31 Mars, 2023

Vetura godet një vajzë të mitur në Suharekë

Një aksident trafiku ka ndodhur dje në rrugën ‘UÇK’ në fshatin Bllacë të komunës së Suharekës, ku një veturë ka goditur një vajzë të mitur.

Deri te aksidenti dyshohet të ketë ndodhur për shkak të mos përshtatjes së shpejtësisë së veturës me kushtet e rrugës dhe si pasojë ka goditur këmbësoren që po kalonte rrugën.

Si pasojë e aksidentit, vajza e mitur ka marrë lëndime trupore dhe është dërguar me urgjencë në Emergjencën e Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familjare në Suharekë, ku ka marrë trajtimin e nevojshme mjekësor.

Pas dhënies së ndihmës së parë, ajo është transferuar në Spitalin Rajonal të Prizrenit.

Ndërkohë shoferi që dyshohet se shkaktoi aksidentin nuk është arritur ende që të identifikohet, për shkak se menjëherë është larguar nga vendi i ngjarjes.

Më Shumë

Bien temperaturat, sot mot i vranët dhe me shi

Sot në vendin tonë pritet të mbajë mot i vranët dhe me intervale të shkurta me diell. Vranësirat vende-vende mund të sjellin riga të dobëta...

Shpërthen Munishi: Ademi është kryetar me 17 servilë, jemi të mjerueshëm

Trajneri Ismet Munishi e ka pranuar pjesën e vet të përgjegjësisë për gjendjen e mjerueshme të futbollit në Kosovë, si dhe i ka goditur...

Lajmet e Fundit